Dotacja na deszczówkę w Warszawie ruszy również w 2023 r.!

Dotacja na deszczówkę w Warszawie ruszy również w 2023 r.!

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców stolicy, Warszawa zbiera deszczówkę także w 2023 r. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wnioski są przyjmowane do 31 marca bądź do wyczerpania środków z budżetu miasta. Podobnie było w roku ubiegłym. Nie warto więc zwlekać i jak najszybciej złożyć wniosek o dofinansowanie budowy systemu zagospodarowania deszczówki już dziś.

Niejasne jest, kiedy ruszy nowa (zapowiedziana na 2023 r.) edycja programu priorytetowego Moja Woda. Byliśmy świadkami wstrzymania naboru wniosków w 2022 r. pomimo zapisów regulaminowych o ciągłości ich przyjmowania. Z tego powodu lokalne dotacje cieszyły się zwiększonym zainteresowaniem mieszkańców. Często warunki dopłat do systemów retencji są bardzo korzystne i mogą stanowić alternatywę dla programu Moja Woda. Tak też jest w przypadku dotacji na deszczówkę w Warszawie.

Warszawiacy mogą ubiegać się zwrot do 80% kosztów kwalifikowanych, czyli do 4000 zł dofinansowania. Beneficjentami są osoby fizyczne i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pozostałe podmioty uwzględnione w programie (przedsiębiorcy), mogą otrzymać nawet do 10 000 zł.

Zadanie, które podlegają dotacji

 

Dopłata jest udzielana na zakup i montaż:

Zbiornik Eco Solu 4000 litrów

 

Dotacja na deszczówkę w Warszawie nie jest udzielana na urządzenia służące do nawadniania i podlewania (pompy, hydrofory, węże ogrodowe itp.)

 

Procedura składania wniosków

 

Wszystkie skompletowane dokumenty można złożyć dwiema drogami:

  • Osobiście w Wydziale Obsługi Mieszkańców odpowiednim dla dzielnicy wnioskodawcy;
  • Pocztą na adres: Biuro Ochrony Środowiska, Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa. 

W podwarszawskich gminach również obowiązują dofinansowania. Zachęcamy do zapoznania się z lokalnymi programami, właściwymi dla Państwa miejsca zamieszkania. Mieszkańcy gmin mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do:

  • 3500 zł — gm. Zielona,
  • 4000 zł — gm. Izabelin,
  • 5000 zł (os. fizyczne), 10000 zł (pozostali) – gm. Piaseczno.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie miasta stołecznego Warszawa. Oprócz tego wszystkie niezbędne wzory dokumentów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Warszawa (BIP). Wszelkie pytania prosimy kierować do podmiotu odpowiedzialnego za realizację projektu. Niniejszy wpis ma jedynie charakter informacyjny.

1 thoughts on “Dotacja na deszczówkę w Warszawie ruszy również w 2023 r.!”

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top