Jak dobrać zbiornik na deszczówkę?

Wybierając zbiornik na deszczówkę warto wziąć po uwagę kilka istotnych cech takich jak;

 

Na rynku dostępne są zbiorniki na deszczówkę betonowe i wykonane z polietylenu.Zbiorniki betonowe charakteryzują się dużą trwałością, z reguły są to zbiorniki podziemne, wymagające ze względu na wagę i gabaryty użycia ciężkiego sprzętu przy ich montarzu.Ograniczona jest także ilość modeli i pojemności takich zbiorników.

Zbiorniki polietylenowe podobnie jak zbiorniki betonowe są bardzo trwałe i mogą być równie długo eksploatowane. Mogą być stosowane zarówno jako zbiorniki na- i podziemne. Mają bardzo wiele kształtów i pojemności co pozwala na dobranie zbiornika nawet do bardzo specyficznych oczekiwań i wymogów. Waga zbiorników nie jest tak znacząca jak zbiorników betonowych, co znacznie upraszcza proces montażu. Zbiorniki polietylenowe występują również w formie ozdobnej co pozwala dobrać ich estetykę do oczekiwań klientów.

Przy określeniu pojemności zbiornika na wodę deszczową należy uwzględnić m.in. powierzchnię np. dachu budynku z którego chcemy zbierać wodę deszczową, nachylenie dachu i materiał z którego został wykonany oraz średnią roczną ilość opadów w danym regionie. Najlepiej przy szacowaniu pojemności zbiornika skorzystać z wiedzy sprzedawcy.

W praktyce wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje zbiorników na deszczówkę. Są to rozwiązania naziemne (w tym zbiorniki ozdobne) i podziemne. Naziemne zbiorniki zawsze są widoczne co warto rozważyć decydując się na takie rozwiązanie, podczas gdy podziemne ukryte są pod ziemią, ale jednocześnie wymagają wykonania wykopu na działce.

Podsumowując: w obecnej sytuacji na rynku dostępnych jest duża ilość rodzajów i modeli zbiorników na deszczówkę, które umożliwiją ich dobór do najbardziej wymagających oczekiwań klientów.            W obecnych czasach  gdzie woda staje się towarem coraz bardziej deficytowym i drogim warto zakupić zbiornik i cieszyć się z zalet posiadania własnej wody.

W ofercie www.mojzbiornik.pl znajdziecie pańśtwo:

Zapraszamy do współpracy

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top