Program MojZbiornik 2022 – co, jak, gdzie i kiedy?

Program Moja Woda

zainicjowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cieszył się do tej pory ogromnym zainteresowaniem. W pierwszej edycji dwa lata temu zwiększono nawet pulę przyznanych środków. W minionym roku łączna kwota dofinansowania do deszczówki wyniosła 100 000 mln zł, czyli tyle, ile przeznaczono na ten cel.

Czy w tym roku właściciele posesji mogą liczyć na podobne wsparcie? Jeśli tak, to kiedy ruszy program Moja Woda 2022 i jakie będą jego założenia?

Wznowienie inicjatywy Moja Woda 2022

Wraz z uruchomieniem programu w czerwcu 2020 r. Ministerstwo Klimatu oraz NFOŚiGW zapowiedziały jego realizację do 2024 r. Nic nie wskazuje na to, aby uległo to zmianie. Wkrótce możemy więc spodziewać się ogłoszenia naboru wniosków na dofinansowanie w programie Moja Woda 2022.

Na razie jednak nie ma oficjalnych informacji, kiedy dokładnie rusza tegoroczna edycja. W MojZbiornik trzymamy rękę na pulsie. Jeśli pojawią się nowe wytyczne oraz dane dotyczące daty uruchomienia programu Moja Woda 2022, natychmiast zamieścimy je na naszym blogu oraz na Fanpage.

Krótkie przypomnienie warunków Programu Moja Woda 

W ubiegłym roku było kilka istotnych zmian w stosunku do pierwotnego regulaminu. Wydaje się więc, iż tym razem niewiele się już zmieni.
Przypominamy zatem:

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie małej retencji, zatem program Moja Woda 2022 skierowany jest dla beneficjentów indywidualnych – właścicieli gospodarstw domowych.

Wysokość dofinansowania wynosi 80% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł.
Program Moja Woda obejmuje montaż i instalację:
Całościowa wartość inwestycji nie może być mniejsza niż 2000 zł.
Do kosztów kwalifikowanych nie zalicza się m.in.: uzyskania pozwoleń oraz opracowanie dokumentacji niezbędnej do wykonania prac instalacyjnych. 
Wnioski w programie Moja Woda 2022 należy składać dwutorowo: elektronicznie przez portal Beneficjenta oraz pocztą na adres właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obie wersje muszą być identyczne.

Kupuj już teraz podziemne i naziemne zbiorniki na deszczówkę

Zachowaj faktury z od czerwca 2020 r.i rozlicz inwestycję

Zgodnie z regulaminem programu Moja Woda w koszty kwalifikowane zaliczane są wydatki na inwestycje poniesione od 1 lipca 2020 r. Ważne jest tylko, aby system małej retencji nie został ukończony i uruchomiony przed podpisaniem umowy dotacyjnej.

Co to oznacza?

Jeśli kupiłeś np. zbiornik podziemny w okresie od 1 lipca 2020 do obecnej chwili, ale system jest jeszcze nie podłączony i nie funkcjonuje, to będziesz mógł ubiegać się o dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2022.

Musisz mieć tylko oryginały faktur, które są konieczne do rozliczenia inwestycji.

W MojZbiornik dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie

Nie jesteśmy jedynie sklepem z ekologicznymi rozwiązaniami dla deszczówki.  Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa w zakresie doboru odpowiednich urządzeń.

Pamiętaj, że nie wszystkie systemy retencyjne kwalifikują się na dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2022. My wiemy, dokładnie, które możemy Ci polecić.

Co więcej, rozwiązanie powinno odpowiadać potrzebom Twojej rodziny oraz wymaganiom nieruchomości. W MojZbiornik przeanalizujemy za Ciebie wszystkie czynniki np.:
Analiza jest bezpłatna. Na jej podstawie przedstawimy Ci kilka rozwiązań, które będą odpowiadać wszystkim wymogom Twoim i programu Moja Woda 2022.
W MojZbiornik  pomożemy wypełnić  za Ciebie wniosek

Brakuje Ci czasu na żmudne ślęczenie nad dokumentami i wnioskiem o dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2022?

W MojZbiornik przygotujemy go za Ciebie. Jeśli tylko zabraknie Ci czasu, pomożemy Ci w tym. Prześlemy dokładne wnioski, skonsultujemy potrzeby. Potem to już z górki.

Skontaktuj się z nami. 

Kupując u nas zbiornik za darmo otrzymasz specjalistyczną specyfikację produktów, niezbędną do rozliczenia, dzięki temu masz pewność, że urzędnicy otrzymają kompletne i poprawne informacje, co skróci czas całej procedury i szybciej otrzymasz swoją dotację. Z doświadczenia wiemy, że brak specyfikacji powoduje dociekliwość urzędników i niestety wtedy czas wypłaty wydłuża się.

W MojZbiornik znajdziesz odpowiednie produkty

Oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań ekologicznych dla domu i ogrodu dopasowanych do różnych nieruchomości oraz możliwości finansowych.
W MojZbiornik znajdziesz instalatorów
Naziemne zbiorniki na wodę deszczową nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Ich instalacji możesz dokonać samodzielnie. Sytuacja komplikuje się przy innych rozwiązaniach.
Montaż podziemnych zbiorników na deszczówkę, studni chłonnych czy tuneli rozsączających wymaga już profesjonalnej ekipy.
Mamy takie w zanadrzu.
W ciągu kilku lat działalności rozbudowaliśmy sieć współpracy z wykwalifikowanymi instalatorami.
Po zakupie w naszej firmie odpowiedniego dla Ciebie systemu do magazynowania deszczówki otrzymasz od nas kontakt do firmy z Twojego regionu, która wykona przyłącze profesjonalnie i zgodnie ze wskazówkami producenta. To da Ci pewność poprawnego działania systemu, utrzymania jego gwarancji oraz satysfakcji z inwestycji.
Jeśli zatem szukasz kompleksowej firmy, która pomoże Ci uzyskać dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2022, weźmie na siebie stronę formalną, dopasuje i dostarczy system, jesteśmy tu dla Ciebie.
Dokonując zakupów w naszym sklepie zyskujesz napisanie za Ciebie wniosku o dotację, dobór odpowiedniego systemu do gromadzenia deszczówki, a zakupiony zbiornik dostarczymy do Ciebie za darmo . Doświadczona i profesjonalna ekipa zajmie się jego montażem. To wszystko załatwisz w jednym miejscu i zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Skontaktuj się z nami.

Zobacz przykładowe zbiorniki podziemne i naziemne:

Shopping Cart
Scroll to Top