Moja Woda

Moja Woda 2023 nowe informacje.

Jak informuje Rzecznik Prasowy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje nową edycję programu „Moja Woda 2023”.  Ogłoszenie naboru planowane jest na III kwartał 2023 roku.  Rzecznik informuje też o  zmianach w Programie Moja Woda.

 

Jak w poprzednich edycjach zainteresowani mogą składać wnioski w formie elektronicznej  na dofinansowanie do deszczówki z programu Moja Woda.  Pamiętajmy, że zgodnie z regulaminem programu Moja Woda dokumenty powinny wpłynąć dwutorowo tj. przez Portal Beneficjenta oraz q formie papierowej na adres właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wzór wniosków i szczegółowe informacje zostaną udostępnione wraz z ogłoszeniem naboru.

Warto pomyśleć o zakupie zbiornika i akcesoria.

Kwota dotacji nie ulegnie zmianie i wyniesie 80% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 tys. zł.

W ramach dotacji do deszczówki Moja Woda 2023  będzie zakup, montaż, budowa, rozbudowa, czy też uruchomienie następujących instalacji:
  1. Zbiorniki naziemne i zbiorniki podziemne.
  2. Akcesoria niezbędne do zbierania wody: pompy, zbieracze do wody itp.
  3. Zbiorniki otwarte oczka wodne
  4. System drenażowych na otwartych dachach.

UWAGA

Zmienia się data rozpoczęcia kwalifikacji kosztów.
Okres kwalifikowalności kosztów rozpoczyna się 01.01.2023 r., a zakończenie inwestycji nie może trwać dłużej niż do 30.06.2024 r.

Warto złożyć wniosek o wsparcie, ponieważ systemy retencji deszczowej stanowią rozwiązania ekologiczne, które umożliwiają zmniejszenie wykorzystanie wody bieżącej, będą miały też wpływ na obniżenie podatku od zabetonowania terenu oraz poprawiają stan zasobów wód gruntowych.

Kiedy można złożyć wniosek?

Wniosek można złozyć dopiero po ogłoszeniu naboru.
Wraz ze startem programu Moja Woda 2023 będą udostepnione wzory dokumentów.

Zapraszamy do sklepu www.mój zbiornik.pl. Znajdziesz tutaj szeroka ofertę zbiorników, akcesoria oraz niezbędna pomoc techniczną. Zapewniamy dostawę na terenie całej Polski a nasze ceny są konkurencyjne na rynku. Jako jedyni mamy w ofercie zbiorniki własnej marki Eco Solu dlatego ceny są jak u producenta. Zbiornik mają wszystkie wymagane dokumenty nawet Krajową Ocenę Techniczną. Skontaktuj się z nami.

Zespol MojZbiornik.pl

 

 

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top