NADCHODZĄCE ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM DLA DESZCZÓWKI

Nadchodzące zmiany w prawie budowlanym dla deszczówki

 

Już niedługo wejdą w życie nowe zapisy w prawie budowlanym, które mają upraszczać dotychczasową procedurę. Według Ministerstwa Rozwoju ma być prościej, a przez to na pewno klarowniej. Zmiany maja wpłynąć na ograniczenie biurokracji.
Zmiany w przepisach nie ominęły kwestii retencji deszczówki. Postanowiono zrezygnować z pozwolenia na budowę zbiorników na wodę. Budowa zbiorników na deszczówkę o pojemności od 5 m3 do 15 m3 będzie wymagała jedynie zgłoszenia. Oprócz tego zredukowano także formalności związane z budową oczek wodnych na działkach rekreacyjnych. To rozwiązanie powinno być już dawno wdrożone, gdyż w przypadku budowy przy domu jednorodzinnym już działała. Zwolnione z formalności będzie budowa basenów i oczek wodnych do 50 m2.

Nowelizacja prawa wpłynie na ograniczenie kosztów i czasu budowy systemów dla deszczówki. Wpłynie to na usprawnienie procedury, a tym samym na wzrost ilości podejmowanych inwestycji. Zwiększona ilość systemów retencji pozwoli na ograniczenie problemów z suszą w Polsce. Podatki i opłaty za wodę w kraju sukcesywnie rosną. Woda deszczowa może być sposobem na ograniczenie kosztów. Powtórne wykorzystanie deszczówki umożliwia ograniczenie stawki podatku od deszczu, kosztów odbioru ścieków i opłat za wodę wodociągową.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Szeroka gama produktów obejmuje zbiorniki podziemne, naziemne i dekoracyjne. Nasi doradcy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie.
Zbiornik podziemny na deszczówkę.
Zbiornik EcoSolu podziemny na deszczówkę.

1 thoughts on “NADCHODZĄCE ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM DLA DESZCZÓWKI”

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top