Nawadnianie ogrodu – najlepszy projekt

Wspaniale jest spędzać czas w pięknym ogrodzie, pełnym kwiatów, drzew, wysokich traw, smacznych warzyw czy dowolnych roślin, w otoczeniu których czujemy się po prostu dobrze. Pozostaje jeden szkopuł, w przypadku suszy, która występuje od czasu do czasu, nawadnianie grządek może być kłopotliwe i drogie. Zastanawialiście się, jak samemu zrobić nawadnianie ogrodu w dość tani i skuteczny sposób? Postaramy się podpowiedzieć kilka tricków jak nawadniać ogród.

Łap deszczówkę
Nie ma nic prostszego niż nawadnianie ogrodu deszczówką. Wystarczy zamontować odpowiedni zbiornik i woda do podlewania kwiatów zbiera się sama. Jest darmowa, wystarczy tylko wiadro lub wąż, którym później tę wodę się rozprowadzi. Co ciekawe, niektóre gminy w Polsce decydują się na bezpłatne dostarczenie do gospodarstw domowych zbiorników na deszczówkę, wymagając od mieszkańców jedynie corocznych sprawozdań, łatwych do wypełnienia. To rozwiązanie jest najtańsze, efektywne, a przede wszystkim ekologiczne. Problemem są jedynie zbiorniki na wodę deszczową, które zazwyczaj są duże i niestety do estetycznego wyglądu im daleko, ale odpowiednio zabudowane nie będą szpecić otoczenia domu.

Planowanie
Wiele osób decyduje się jednak na bardziej luksusowe i zautomatyzowane rozwiązania, czyli system nawadniania ogrodu. Ile kosztuje automatyczne nawadnianie ogrodu? Dużo zależy od tego, czy planujesz wykonać je samodzielnie, czy zatrudniasz w tym celu firmę, która wykonuje takie projekty profesjonalnie i szybko. Wykonując wszystkie prace samodzielnie i tak musisz wybrać odpowiednie zraszacze do roślin i drenaże. Zaznaczamy też, że nie każdy potrafi samodzielnie zaprojektować system tak, by wszystkie miejsca były nim objęte, a do tego nigdzie nie tworzyły się niechciane kałuże. Te etapy pracy lepiej oddać specjaliście. Jeśli nie, koniecznie poczytajcie poradniki lub obejrzyjcie poradniki video dostępne w Internecie. Zaplanowanie skomplikowanego systemu nawadniania wymaga również programatora, który dostosuje ilość wody wypuszczonej z każdego zraszacza.

Shopping Cart
Scroll to Top