Wskazówki dotyczące nawożenia

Niektóre rośliny mają określone potrzeby w zakresie „odżywiania”, o których warto pomyśleć. Jakie rośliny powinieneś nawozić? Czy istnieje nawóz odpowiedni do wszystkich roślin, czy potrzebujesz różnych odmian?
Rośliny i kwiaty potrzebują pożywienia, aby dobrze się rozwijać i rosnąć. Wtedy możesz zastanowić się, jaki rodzaj nawozu jest odpowiedni do jakich kwiatów i roślin. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące nawozów. Dowiesz się co robić zarówno przed, jak i podczas nawożenia, oraz dowiesz się jaki rodzaj nawozu odpowiada twoim potrzebom

Dobre wskazówki przed i podczas nawożenia.
Jakąkolwiek roślinę potrzebujesz nawozić, natychmiast po nawożeniu, będzie potrzebować wody. Wiele osób zaleca nawożenie trawnika, gdy pada deszcz, i ewentualnie podlewanie, jeśli opady deszczu są niewielkie. Jeśli nawozisz kwiaty lub krzewy, należy później obficie podlać glebę, gdzie rosną (ale pamiętaj, aby nie utopić roślin) – być może będzie potrzeba podlewać kilka razy, aż nawóz dobrze się rozpuści. Jeśli tego nie zrobimy, nawóz może spalić się w glebie i wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Krowi nawóz.
Jest odpowiedni do większości rzeczy, zarówno trawy, owoców, jak i warzyw. Ale jeśli chcesz być bardziej szczegółowy w dostarczaniu roślinom tego, czego potrzebują, kurzy nawóz może być dobrą alternatywą.

Kurzy nawóz.
Jest to bio-nawóz, który jest często określany jako „zdrowa żywność” dla ogrodu. Jest bogaty w azot i potas, który jest szczególnie dobry do warzyw korzeniowych, sałaty i szpinaku.

Nawóz do kwiatów.
Istnieje osobny nawóz dla kwiatów, który można stosować zarówno na kwiaty zewnętrzne, jak i wewnętrzne, ale można również stosować inne odmiany nawozów.

Nawóz różanecznikowy.
Jeśli masz rododendron, to czy wiesz, że dobrze się rozwija w lekko kwaśnej lub całkowicie kwaśnej glebie? Należy o tym pamiętać przy wyborze nawozu. Można go podlewać wodą deszczową, więc jeśli masz wiadra lub zbiorniki przy rynnach, możesz skorzystać z wody deszczowej, która się w nich zbiera, aby podlać rododendron.

Shopping Cart
Scroll to Top