jak być eco

Jak być eco?

Niemalże wszyscy zostaliśmy już zachęceni do prowadzenia ekologicznego trybu życia. Moda na kupowanie eko żywności dalej trwa i jest to akurat jeden z lepszych trendów dwudziestego pierwszego wieku.

Jak jednak odróżnić prawdziwe jedzenie ekologiczne od tego, które tylko je udaje? Jak nie dać się nabić w butelkę i nie przepłacać na żywności, która tylko na pozór jest naturalna i zdrowa?

Na pewno niejednokrotnie podczas próby kupienia ekologicznego produktu czułaś się zagubiona wśród tych wszystkich dziwnych nazw występujących na opakowaniach różnych artykułów. Eko, bio czy może organic? Którym mianem określa się rzeczywiście najlepsze i najbardziej wartościowe produkty? Jak się okazuje – każda z tych trzech nazw oznacza dokładnie to samo. Śmiało możesz więc kupować zarówno jabłka organiczne, jak i te ekologiczne. Sprawdzaj tylko, czy wybierane przez ciebie produkty rzeczywiście posiadają odpowiednie certyfikaty. W przypadku owoców i warzyw są one potwierdzeniem tego, że rośliny były uprawiane bez dodatku sztucznych nawozów, pestycydów czy jakiejkolwiek innej chemii. Uważaj jednak na pewne inne hasła, którymi też często próbuje się określać pozornie jedzenie ekologiczne. Producenci bez oporów oszukują klientów, byleby tylko zmusić ich do zapłacenia większych pieniędzy za dokładnie ten sam produkt. Na różnych artykułach spożywczych możesz spotkać się z nazwą „zdrowa żywność” albo „zdrowy produkt” czy „fit żywność”. Nie ma to jednak nic wspólnego z hasłami „organic”, „bio” czy „ekologiczny”. Jeżeli chcesz upewnić się, że produkt został wytworzony naturalnymi metodami, poszukaj na jego opakowaniu znaczka zielonego listka.

Listka nie ma?

W takim razie produkt na pewno nie jest eko, tak więc możesz odłożyć go z powrotem na półkę. Żywność ekologiczna teraz jest sprzedawana już wszędzie, tak więc nie musisz jej szukać wyłącznie na targach czy giełdach. Spokojnie zdobędziesz ją w zwykłych supermarketach. Niektóre z nich posiadają nawet oddzielne działy z ekologicznymi wyrobami i to nie tylko z jedzeniem.

Jakie certyfikaty powinien posiadać odpowiedni zbiornik na deszczówkę?
Na naszym sklepie znajdziesz tylko zbiorniki z licencją Krajowej Oceny Technicznej. Dzięki czemu masz pewność, że wszystkie oferowane zbiorniki są zgodne z normami i przepisami prawa.

Shopping Cart
Scroll to Top