Wnioski o dofinansowanie do deszczówki.

Przygotowujemy wnioski do programu Moja Woda 2023

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wnosków do kolejnej edycji „Moja Woda”.
Na dotacje przeznaczona jest kwota 130 mln zł, zgodnie z wypowiedzią minister klimatu i środowiska.

 

Jak w poprzednich edycjach zainteresowani mogą składać wnioski w formie elektronicznej  na dofinansowanie do deszczówki z programu Moja Woda rejestrując konto w portalu beneficjenta oraz w  wersji papierowej w siedzibie WFOŚiGW obejmującego swoim działaniem teren województwa, w którym zlokalizowana jest nieruchomość lub za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Wnioski należy  składać na obowiązującym formularzu.

Program Moja Woda 2023 – co nowego jakie zmiany.

Kwota dotacji uległa zmianie,  wynosi  80% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6000zł, więc jest to korzystna zmiana, bo poprzednio była mniejsza kwota.

W ramach dotacji do deszczówki Moja Woda 2023  będzie zakup, montaż, budowa, rozbudowa, czy też uruchomienie następujących instalacji:

  1.  Zbiorniki naziemne i zbiorniki podziemne na wodę deszczową o      sumarycznej pojemności minimum 2000l (2m3). Oznacza to, że mogą być np., 2 zbiorniki podziemne lub kilka naziemnych, najważniejsze, żeby suma pojemności była zgodna z wymaganiami programu.
  2. Akcesoria niezbędne do zbierania i wykorzystania wód opadowych: np. łapacze deszczu, odwodnienie liniowe, przewody odprowadzające wody opadowe (bez rynien i rur spustowych), pompy, filtry, przewody, zraszacze, sterowniki, centrale dystrybucji wody.
  1. Skrzynki i tunele rozsączające, studnie chłonne.
  1. Zbiorniki otwarte – oczka wodne
  1. System drenażowy na zielonych dachach

Wydatki kwalifikowane muszą być na zakup oraz zainstalowanie komponentów i ewentualnie adaptacji istniejących instalacji, które będą trwałą częścią systemu umożliwiającego zatrzymanie wody opadowej na terenie nieruchomości i wykorzystanie magazynowanej wody na cele gospodarstwa domowego i przydomowych ogrodów.

Zmienia się data rozpoczęcia kwalifikacji kosztów.
Okres kwalifikowalności kosztów rozpoczyna się 01.01.2023 r., a zakończenie inwestycji nie może trwać dłużej niż do 30.06.2024 r.

Warto złożyć wniosek o wsparcie, ponieważ systemy retencji deszczowej stanowią rozwiązania ekologiczne, które umożliwiają zmniejszenie wykorzystanie wody bieżącej, będą miały też wpływ na obniżenie podatku od zabetonowania terenu oraz poprawiają stan zasobów wód gruntowych. A to tylko kilka z korzyści.

Kiedy można złożyć wniosek ?

Wnioski  można już składać, od 3 sierpnia 2023r., nabór jest ciągły, ale może być wstrzymany decyzją NFOŚiGW. Wraz ze startem programu Moja Woda 2023 zostały udostępnione dokumenty. Należy założyć konto na Portalu Beneficjenta.

Twoje Źródło Profesjonalnego Doradztwa i Wszystkich Akcesoriów na mojzbiornik.pl

Marzysz o efektywnym gromadzeniu deszczówki i aktywnym uczestnictwie w ochronie środowiska? Twoje poszukiwania właśnie się zakończyły! Sklep internetowy mojzbiornik.pl to nie tylko miejsce, gdzie znajdziesz różnorodne zbiorniki na deszczówkę, ale także źródło profesjonalnego doradztwa oraz pełnej gamy niezbędnych akcesoriów.

Doradztwo na najwyższym poziomie.

Nasi eksperci są gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci w wyborze idealnego zbiornika na deszczówkę. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zbiornika o pojemności 4000 litrów czy większego rozwiązania, nasze doradztwo pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Bogata oferta:
Na mojzbiornik.pl znajdziesz bogaty wybór zbiorników na deszczówkę, różniących się pojemnością, kształtem i materiałem wykonania. Nasza oferta obejmuje produkty renomowanych producentów, gwarantujących trwałość i niezawodność. Dodatkowo, w sklepie znajdziesz także szeroki wybór akcesoriów, takich jak filtry, zestawy do montażu czy systemy zbierania wody z dachów.

Krok po kroku do efektywnego wykorzystania deszczówki:
Nasz sklep to nie tylko miejsce, gdzie dokonasz zakupów, ale także źródło cennych informacji na temat instalacji i utrzymania zbiornika na deszczówkę. Dzięki prostym wskazówkom i poradom, będziesz mógł skorzystać z pełnego potencjału deszczówki, oszczędzając wodę pitną i dbając o ekologię.

Jeśli poszukujesz profesjonalnego doradztwa oraz kompleksowej oferty zbiorników na deszczówkę i akcesoriów, mojzbiornik.pl to Twoje idealne miejsce. Poznaj korzyści efektywnego wykorzystania deszczówki i dołącz do społeczności dbającej o zrównoważony rozwój. Zajrzyj na naszą stronę już dziś.

Bezpłatnie doradzimy odpowiednie rozwiązanie, biorąc pod uwagę m.in.:

  • wielkość nieruchomości,
  • powierzchnię dachu,
  • średni, roczny opad w twoim regionie.

Jesteś zainteresowany . Wypełnimy Twój wniosek za 149 zł netto, jeśli zdecydujesz się na zakup zbiornika w naszym sklepie.
Napisz do nas na adres [email protected] a dopiszemy co potrzebujemy do wniosku.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top