uzupełnianie wody

Parę słów o deszczówce.

Woda opadowa (potocznie: deszczówka) – woda która spada na powierzchnię ziemi w postaci opadów atmosferycznych (deszczu, śniegu, gradu). Woda opadowa cechuje  się wysoką zawartością gazów, takich jak azot, tlen oraz dwutlenek węgla, może także zawierać sadzę, pyłki roślinne, różnego rodzaju mikroorganizmy i sole mineralne. Wodę deszczową cechuje kwaśne pH. Deszczówka nie nadaje się do picia, ale doskonale sprawdza się wykorzystywana do celów przemysłowych i gospodarczych — jest miękka, nie zawiera magnezu oraz wapnia.

Deszczówka zastosowanie.

Szacunkowo, jedna osoba w gospodarstwie domowym zużywa przeciętnie około 150-160 litrów wody na dobę, z czego jedynie 3-4 litry  stanowi woda wykorzystywana na cele typowo spożywcze. Jak widać ogromną część dobowego zużycia można uzupełnić zebraną wodą deszczową. Może to dać  duże oszczedności. Woda deszczowa jest darmowa, natomiast za metr sześcienny wody wodociągowej trzeba zapłacić najczęściej kilkanaście złotych.

Wykorzystanie wody deszczowej w gospodarstwie domowym.

Zestawy do zagospodarowania wody deszczowej dają nam możliwość łatwego podłączenia ich do instalacji wodociągowej w budynku, co umożliwia wykorzystanie deszczówki do spłukiwania toalet lub prania.Woda deszczowa jest „miękka” co pozytywnie wpływa na proces prania i trwałość pralki, nie pozostawia też osadów na ceramice sanitarnej.

Deszczówka w ogrodzie.

Wody deszczowa ma korzystny wpływ na rośliny ogrodowe i doniczkowe. Woda deszczowa jest roztworem słabych kwasów ma niskie pH – dzięki czemu świetnie nadaje się podlewania wszystkich roślin, również tych kwasolubnych. Dodatkowo obfituje w substancje odżywcze i nie zawiera szkodliwych dla roślin składników, które znajdziemy w wodzie wodociągowej. Te szkodliwe związki to między innymi chlor i fluor, które dodawane są do wody wodociągowej.

Deszczówka może być także wykorzystywana do mycia narzedzi ogrodniczych, mebli ogrodowych, elewacji, samochodu, roweru i tym podobnych.

Podsumowanie

Korzyści ze stosowania wody deszczowej jest wiele – dzięki jej wykorzystaniu wspierasz ekologiczne rolnictwo oraz ogrodnictwo, dostarczasz roślinom  właściwe substancje odżywcze, oszczędzasz również pieniądze z domowego budżetu. Inwestycja w zbiornik na dzeszczówkę niesie za sobą wiele korzyśći. Kup zbiornik i zacznij z nich korzystać .

W ofercie sklepu www.mojzbiornik.pl znajdziesz:

www.mojzbiornik.pl

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top